Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Zelený čaj účinky

Zelený čaj účinky

3. 1. 2013, 10:59

Je všeobecně známo, že zelený čaj má pozitivní účinek na náš organismus. Obsahuje celou řadu vitamínů. Povzbuzující kofein, minerální látky, třísloviny a amimokyseliny jsou jen krátký výčet z mnoha látek obsažených v tomto čaji, který je také nazýván lékem proti rakovině.

Zelený čaj účinky

Mimo jiné zelený čaj psychicky a fyzicky povzbuzuje organismus. Snižuje také krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Léčí dýchací potíže a umožňuje detoxikaci jater. Určité antibiotické účinky působí především proti virům a plísním. Ochraňuje náš chrup proti zubnímu kazu. Působí močopudně a pomáhá udržovat tělesnou hmotnost. Pití zeleného čaje také zvyšuje dobrou náladu.

Zelený čaj účinky lahodné a osvěžující

Kolébkou zeleného čaje je Čína. Postupem času se jeho pěstování začalo šířit po Asii až do Evropy. V mnoha zemích má příprava čajů dlouhou tradici spojenou s rituály, obřady a nejrůznějšími přípravami zeleného čaje. Pro někoho je zelený čaj lahodný a osvěžující nápoj. Pro někoho naopak je pomalu všelékem. Každopádně si ale zelený čaj vydobyl své mimořádné postavení mezi ostatními čaji díky svým téměř zázračným účinkům. Jeho popularita a obliba stále stoupá.

Příprava zeleného čaje s určitými pravidly

Připravit opravdu dobrý a kvalitní zelený čaj vyžaduje dodržovat určité zásady a pravidla. Podstatná je kvalita vody. Voda musí být čerstvá a pokud možno měkčí. Varná konvice může zanechat pach plastu. Čaj se zalévá vodou o teplotě 80 °C. Na běžný šálek čaje o 250 ml je potřeba 4 - 5 g čaje. Doba louhování je závislá na druhu zeleného čaje. Může se pohybovat od 30 vteřin až po několik minut. Při kratším louhování se používá z pravidla více čaje. Vhodné je louhovaný čaj zakrýt, aby se zachovalo aroma. Kvalitní zelené čaje se zalévají několikrát. První nálev nese název seznamovací. Struktura zeleného čaje se při tomto nálevu poruší a čaj není tak silný. Nejchutnější a zároveň nejkvalitnější je druhý nálev. Z čajových lístků se uvolňuje nejvíce aromatických a chuťových složek. Třetí nálev je slabší a je vhodný pro děti a těhotné ženy. Pitím zeleného čaje prospějete svému zdraví a celému organismu. Zelený čaj je elixír pro každou věkovou kategorii.

Zobrazení: 164824 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1