Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne

Zelený čaj Matcha

Zelený čaj Matcha

30. 1. 2013, 12:08

Není tajemstvím, že pití zeleného čaje pomáhá čistit váš organismus od škodlivých látek, které jsou obsaženy v praktický každé potravině. Samozřejmě, že to není tak horké, jak se to může zdát, ale právě zelený čaj Matcha pomůže.

Zelený čaj Matcha

Antioxidanty, které zelený čaj Matcha obsahuje, mají při způsobu jeho zpracování vysoký obsah v čajové směsi. Výrobci totiž dodržují tradiční výrobu tohoto zeleného čaje, která se prakticky po staletí nemění. Používají se pomalu se otáčející žulové kameny, které čaj melou na velmi jemný prášek. I způsob pěstování tohoto zeleného čaje je velmi zajímavý.

Pěstování zeleného čaje Matcha se provádí na zastíněných plantážích

Získá se tím vyšší obsah chlorofylu v čajových listech. Ty se později ručně sbírají a pečlivě kontrolují. Pouze nejlepší ručně sbírané čajové listy se pak spaří, usuší a nařežou, aby se odstranily žilky a stonky. Usušené listy se pak skladují v mrazicím boxu, aby se po celý rok zajistila stálá kvalita. Po pečlivém namletí na žulových kamenech se provádí i laboratorní testy, kde se zjišťuje obsah antioxidantů v čajové směsi.

Přínos zeleného čaje pro zdraví je neoddiskutovatelný

Pokud dodržíte přípravu zeleného čaje Matcha podle tradice, která je stará téměř tisíc let, dostáváte do těla velkou dávku antioxidantů ze zeleného čaje, vitamínů, minerálů a vlákniny ve vyšší koncentraci než je běžné u klasických zelených čajů, nebo dokonce u čaje černého nebo i stále více oblíbených čajů ovocných. Mimo to je zelený čaj známý svým zvýšeným obsahem aminokyselin a teofylinu, ten má podobné vlastnosti jako kofein. Tyto látky udržují se vší pravděpodobností vaši mysl i energii na vysoké úrovni.

Další využití zeleného čaje Matcha v gastronomii

Prášková směs zeleného čaje je využívána s velkým úspěchem v gastronomii. Mimo samotného čaje, jehož účinky jsou tak přínosné pro lidský organismus, se dá směs použít i při výrobě zmrzliny a dalších pochutin. Lehce nasládlá chuť čaje Matcha se hodí pro přípravu gelata, krémů do dortů, nápojů a čokolády.

Zobrazení: 151465 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0