Warning: file_put_contents(../cache/articles/5184.html): failed to open stream: Permission denied in /var/www/clients/client16/web1638/web/caje/app/lib/functions.php on line 559 Zelený čaj a jeho vlastnosti - kvalitní-čaje.cz
Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Zelený čaj a jeho vlastnosti

Zelený čaj a jeho vlastnosti

30. 1. 2013, 12:15

Není snad mezi námi nikdo, kdo by nevěděl o kvalitách zeleného čaje. O jeho přínosu pro lidský organismus a podporu energie a zdraví. Zelený čaj se stává fenoménem posledních let a také trochu zaklínadlem pro zdravou výživu.

Zelený čaj a jeho vlastnosti

Samozřejmě základním využitím zeleného čaje je jeho konzumace formou, pro kterou je určen, pitím. Ale dá se samozřejmě mimo klasického pití čaje využít i v různých nápojích. Iontové nápoje, ovocné nápoje, latté. Nebo se dá využít při výrobě potravin, většinou se přidává do různých želé, zmrzliny, dortových náplní nebo i těsta pro výrobu zákusků.

Vlastnosti zeleného čaje vyžadujeme od každého jeho typu

Ale musíme si uvědomit, že pouze zelený čaj Matcha je největší zásobárnou aminokyselin, antioxidantů a dalších látek, které pozoruhodně pročistí náš organismus. Je pravdou, že na našem trhu se objevuje spousta zelených čajů. Jenže jsou určené hlavně pro velmi rychlou spotřebu, taj jako sypané černé čaje či ovocné směsi. Samozřejmě, že i tyto zelené čaje mají slušnou dávku látek potřebných pro náš organismus.

Různé směsi a různé chutě zelených čajů

Samotný zelený čaj bývá většinou bez výrazné chuti, proto se velmi často míchá do různých směsí. Velmi často to bývá například jasmín. Jedná se o směs, která udržuje v rovnováze opojnou vůni květů jasmínu a jemné aroma zeleného čaje, dále se využívá směsi s příchutí ovoce - brusinky, jahody, melounu, ostružiny. Velmi zajímavou se jeví i směs s konopím. S těmito přísadami se čaj stává pitelným i pro širší veřejnost, která dává přednost čaji černému nebo ovocnému. Zelený čaj obohacený o směs ovoce či lesních plodů má více vitamínů a není potřeba používat cukr, kterým by se mělo v kuchyni šetřit, vzhledem k jeho kalorické hodnotě.

Zelený čaj Matcha má tu výhodu, že po zpracování má lehce nasládlou chuť a je jen lehce trpký.

Zelené čaje jsou velmi populární a zaslouží si to. Velmi často jsou využívány i jako doplňková strava při potlačování obezity, stávají se i podpůrným prostředkem proti rakovině

Zobrazení: 152708 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0