Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Altoma - Garážová vrata do každého domu ZDE

Pečený čaj bez cukru

Pečený čaj bez cukru

19. 12. 2012, 15:01

Snad každý z nás si velmi rád pochutná na štědrých darech přírody, jako jsou například různé druhy ovoce či koření. Vedle černých, ceylonských, zelených čajů a čajů bylinkových a mátových, se stále oblíbenějším čajovým hitem stává pečený čaj vyrobený z čerstvého ovoce. Podívejme se nyní na historii nejen pečených čajů podrobněji.

Pečený čaj bez cukru

Obyčejní smrtelníci střídají černý, ceylonský, zelený, bylinkový anebo mátový čaj, gurmáni si kromě široké škály černých, zelených a bylinkových čajů vychutnávají také skvělou chuť v současnosti módních a esteticky působících kvetoucích čajů a pečených čajů. Jde to i bez cukru a jsou vůbec takové pečené čaje k dostání ? Podívejme se společně, co nabízejí české obchody.

Pochoutka ze staré Číny, nebo ze zahrádky ?

Milovníci čaje si jistě zvláště teď v zimě jistě velmi rádi zkoušejí na vlastní jazyk a chuť různé druhy černých, zelených i bylinkových čajů. Labužníci jistě ocení také skvělou chuť a vzhled různých druhů v současnosti módních kvetoucích čajů či výbornou chuť darů přírody v pečených čajích. Historie tohoto lahodného nápoje se začala psát asi v desátém století v Číně, kdy se rozšířil i mezi chudší vrstvy čínského obyvatelstva. Do Evropy se černý a později i zelený čaj dostal v šestnáctém století a brzy se i díky Kateřině z Braganzy stal jedním z nejoblíbenějších nápojů i v řadě států kontinentu. Milovníci čaje mají v současnosti tak široký výběr, o jakém se jejich předchůdcům v šestnáctém století ani nesnilo. Mohou vybírat z pestré palety sypaných i sáčkových čajů od černých a ceylonských přes čaje zelené a bylinkové, mátové čaje až po kvetoucí čaje a čaje pečené, které ocení zejména gurmáni a labužníci a kterým (těm druhým jmenovaným) se budeme věnovat v dalším odstavci.

Jedině s cukrem ? Ne, jde to i bez něj

Pečené čaje patří vedle zelených, bylinkových a mátových čajů k nejoblíbenějším druhům čaje. Gurmáni a labužníci ocení zejména jeho příjemnou ovocnou chuť, kousky lahodného ovoce na dně šálku, krásnou vůni po koření a možnost konzumace i za studena. Prakticky založení lidé ocení, že pečený čaj na rozdíl od černých, zelených a bylinkových čajů již nemusí sladit, protože ovoce, z něhož je vyroben je oslazeno již při pečení. Co však lidé, kteří cukr z různých důvodů nesmějí a chtějí si na pečeném čaji pochutnat jako ostatní labužníci ? Kamenné i internetové obchody nabízejí širokou paletu pečených čajů bez cukru od zhruba dvaadvaceti za malé balení do zhruba sta korun za velké balení.Například internetový obchod kvalitni-caje.cz nabízí celou kazetu pečených čajů v ceně zhruba od pěti set korun, mezi nimiž každý jistě najde nejen svou oblíbenou příchuť v klasickém provedení, ale i variantu bez cukru. Obchod pamatuje také na milovníky ostatních druhů čajů, například kvetoucí čaje a jejich sady lze zakoupit od dvaceti (jednotlivé čaje) do zhruba pěti set korun (sady). Černé, ceylonské, zelené, bylinkové a mátové čaje lze v tomto internetovém obchodě pořídit od zhruba čtyřiceti korun (krabička) do zhruba čtyř až pěti set korun (sady). Lze zakoupit i jednotlivé čajové sáčky v ceně zhruba od čtyř korun za kus. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči na webové stránky obchodu, určitě si vyberete, ať kupujete čaj pro sebe nebo jako krásný a reprezentativní dárek pro své milé.

Zobrazení: 171881 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0