Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Mátový čaj účinky

Mátový čaj účinky

3. 1. 2013, 11:49

Že mátový čaj klidní rozbouřený žaludek, to ví asi každý. Ale čaj z máty se nepije jen kvůli bolavému břichu, také výborně osvěží a zažene žízeň. A nejen to, o jeho dalších účincích bude tento článek.

Mátový čaj účinky

Už dávní Arabové pili mátový čaj pro jeho osvěžující účinky a jejich verzi tohoto nápoje jistě znáte z čajoven - velmi silný a sladký jako hřích. Takové pití je ale nejen ideálním doplňkem k vodní dýmce ale má i známé léčivé účinky. Nevěříte? Tak čtěte dál.

Co umí mátový čaj

Že mátový čaj pomůže se zažíváním je notoricky známé. Ale věděli jste například že také zmírňuje menstruační bolesti, uvolňuje napětí a křeče a také že pomáhá při chřipce a nachlazení? A vzhledem k dalším známým účinkům máty také pomáhá odstranit zápach z úst. Někteří ho také používají k léčení kocoviny - takový mátový čaj na rozdíl od notoricky (a mezi notoriky) používané kávy. Člověk si skoro říká, proč nakupovat tisíce "zázračných" léků, když stačí jeden čaj, jehož krabička vyjde na pár korun. Pokud si ale chcete i pochutnat, jistě se vyplatí si připlatit za kvalitní sypaný mátový čaj. Mátový čaj, aby pomáhal, ani nemusíte pít, při nachlazení stačí inhalovat jeho výpary.

Jaké čaje ještě léčí?

Dalším známým elixírem života je i zelený čaj. Dokonale odstraňuje únavu, pomáhá při zvýšeném tlaku, při hubnutí doporučují zelený čaj i lékaři, jelikož zrychluje metabolismus. Snad jen by ho měl člověk vynechat, pokud se chystá spát, tady zabírá mnohem lépe, než taurinové tabletky pro řidiče tiráků.

Aby byl člověk zdravý, nemusí se tedy ládovat vitamínovými doplňky, stačí, krom trochy pohybu a dodržování zdravé výživy i pít kvalitní čaje. Jak zelený, tak černý, i mátový čaj mají nulovou kalorickou hodnotu (pokud je tedy neosladíte), takže si na nich mohou pochutnat i ti nejtvrdší dietáři.

Zobrazení: 281957 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0