Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Centrální vysavače DUOVAC - Kvalitní centrální vysavače k dostaní ZDE

Černý sypaný čaj

Černý sypaný čaj

8. 2. 2013, 15:19

Černý čaj je po světě tím nejrozšířenějším teplým nápojem, ovšem může být i skutečnou pochoutkou pro ty nejvybranější gourmety. Stačí si vybrat kvalitní sypanou odrůdu a pro jednou se vzdát pohodlí čajových sáčků.

Černý sypaný čaj

Černý čaj, ačkoli stále roste oblíbenost jeho zeleného protějšku stále zaujímá asi 90% na celkovém trhu světového čaje. A nebylo by poněkud nudné, kdyby se takový dominantní čaj oprodával pouze v jedné příchuti či variantě? Právě že výběr je široký, dnes si můžete pochutnat na čajích ze všech myslitelných zemích ve všech možných variacích.

Nejen kofeinem čaj oplývá

Že dobrý šálek čaje po ránu člověka vzpruší a navečer zařene únavu je dobře známé a mohou za to alkaloidy kofein a tein. Ale znáte i jiné pozitivní účinky černého čaje? Černý čaj má také vysoký obsah vitamínu B1, má výrazné antioxidační účinky a některým lidem pomáhá i při boji s cholesterolem. Nedávné výzkumy amerických vědců prokázali že pokusným osobám se při pravidelném pití uměřeného množství černého sypaného čaje se snížila hladina cholesterolu. Tudíž nejen zelený čaj pomáhá při prevenci srdečních potíží, zde je nápomocný i jeho černý bratr.

Čajové variace na tisíc způsobů

Potrpíte si na černý čaj? A jaký máte nejradši? Cejlonský? Indický? Nebo velice silný ruský či gruzínský, který se podává zalitý mlékem? Nezáleží na tom, jaký druh si vyberete, všechny jsou zdraví prospěšné, pokud tedy nemáte ve zvyku pít čaj se šesti kostkami cukru. Ale za to by vám jistě čajomilci vyčinili, pokud si chcete pochutnat na sladkém čaji, co třeba zkusit takový babiččin ovocný - pečený čaj? I mezi klasickými sypanými ovocnými čaji a nečaji je široká možnost výběru, pokud si chcete jen pochutnat na horkém nápoji, který není plný kofeinu. Ovšem i přes vaše preference bude černý čaj nadále nejoblíbenějším druhem čaje po celém světě a klasický čaj nejoblíbenějším teplým nápojem.

Tak co už se těšíte na šálek horkého čaje?

Zobrazení: 145295 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0