Kontakt

Technicky zajišťuje: 
WebDoména s.r.o. 
Novákových 25/857, 
Praha 8, Libeň 
IČ: 27407225 
DIČ: CZ27407225 

Telefon: 
+420 284 812 229 
+420 608 068 555 
+420 775 383 885 

E-mail:info@webdomena.cz 

Skype: WebDomena 
UIN: 63812345 

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.

Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Kvetoucí čaj

Bylinné čaje v těhotenství

20. 12. 2012, 16:02

Každá nastávající maminka chce od té chvíle, kdy začíná v jejím bříšku růst nový život, pro své dítě to nejlepší. K tomu nejlepšímu, co můžeme pro své dítě udělat ještě dříve než se narodí, patří i zdravá výživa včetně pitného režimu. Dobrou volbou jsou pečené čaje, čaje zelené, mátové a bylinkové. Na co si dát pozor, čekáte-li miminko a ráda pijete bylinkové čaje ? Na tuto otázku se pokusíme společně najít odpověď v následujícím odstavci.

Bylinné čaje v těhotenství

Různé druhy čajů od klasického černého a zeleného čaje přes ceylonské, bylinkové a mátové čaje až po současné módní čajové hity - čaje pečené a kvetoucí patří pro své blahodárné účinky nejen na chuťové buňky, ale především na zdraví. Zejména bylinkové čaje zmírňují takové zdravotní obtíže, jako je horečka, nadýmání, žaludeční obtíže atd. Podívejme se nyní spolu na to, jak si správně vybrat kvalitní bylinkový či mátový čaj.

Správná životospráva díky čaji

Snad pro každou nastávající maminku je důležitá správná životospráva, která zahrnuje nejen dostatek kvalitních potravin a kvalitního spánku, ale také dostatek kvalitních a chemicky přídatnými látkami neošetřených nápojů. Právě tuto posledně jmenovanou podmínku nejlépe splňují nejlépe bylinkové a mátové čaje. Při výběru vhodných bylinkových čajů je však třeba dbát na to, aby neobsahovaly bylinky, které ovlivňují činnost dělohy nebo způsobují překrvení pánve. Vhodnými bylinkovými čaji v těhotenství jsou čaje zázvorové, třezalkové, čaje z meduňky, kontryhelu či čaje mátové. Velmi vhodnou volbou je čaj z maliníku, který dodává tělu důležité vitamíny,železo, vápník, draslík a fosfor. Těhotné ženy se nemusí vyhýbat ani černým a zeleným čajům, ba dokonce ani čajům kvetoucím, tyto čaje je však nutno střídat s pramenitou vodou a ovocnými šťávami.

Jak vybrat kvalitní zelený čaj

Černé, zelené, ceylonské čaje, čaje bylinkové a mátové, pečené a kvetoucí čaje - výběr je opravdu široký. Otazníkem však zůstává, jak si z tak pestré nabídky vybrat opravdu kvalitní černý, zelený či bylinkový čaj. Dáváte-li přednost sypaným černým, zeleným a bylinným čajům, pak si nemusíte s kvalitou čaje dělat starosti. Poněkud složitější je to s výběrem sáčkovaných čajů. Je třeba dát pozor především na obal. V méně kvalitních sáčkovaných černých, ovocných a bylinkových čajích jsou sáčky volně naskládány v krabičce a ztrácejí rychle vůni. Není od věci rovněž také prohlédnout si stránky d-testu či jiného časopisu, kde je uvedeno porovnání kvality čajů. Pozor také na to, aby černé, zelené či bylinkové čaje neobsahovaly čajový prach a větévky. Zkrátka a dobře, milé těhulky, při výběru čaje dvakrát měřte a jednou řežte.

Zobrazení: 185335 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0